Průmyslové komplexy– průmyslová výroba byla vůbec prvním místem, kde se tento typ osvětlovací techniky začal instalovat. První pilotní projekty začaly vznikat již v první polovině minulého století a šlo o vysokotlaké skleněné baňky naplněné rtutí. Jejich zelenomodré světlo vystřídal o několik desítek let později sodík, který se v těchto svítidlech ujal jako hlavní zdroj, a v mnoha průmyslových komplexech se vyskytuje dodnes.

Fotografické ateliéry a film– filmová a fotografická tvorba vyžaduje dostatek umělého světla a realizace veškerých projektů tohoto typu probíhá ve spolupráci s halogenovými reflektory, anebo výbojkami Lightpark. Většinou jde o metalhalogenidové, které zaručují vysoký index podání barev a tudíž věrný obraz pro zachycení na kameře.
Společenské akce– různé mítinky v exteriéru, shromáždění, koncerty atd. jsou také místem, kde jsou zapotřebí vysoce výkonné světelné zdroje. Značné oblibě se také těší vánoční a velikonoční koncerty pod širým nebem, realizované obvykle na náměstích za svitu sodíkových výbojek Lightpark.
Historické objekty– krása hradů, zámků, muzeí, divadel, mostů, rozhleden, domů a dalších historických skvostů vyniká teprve večer za umělého světla, jestliže zvolíme vhodnou barvu a optimální úhel nasvícení. V tomto směru kralují vysokotlaké sodíkové výbojky s teplým barevným odstínem.

Veřejné osvětlení– je služba obyvatelům, která je financována z veřejných zdrojů, a přispívá k bezpečnějšímu pohybu osob ve městech, v obcích a na veřejných komunikacích. V současné době tu stále dominují sodíkové zdroje, i když se je snaží na některých místech vytlačit moderní LED diodové reflektory.
Sportovní areály– některé sporty nelze bez osvětlovací techniky vůbec provozovat a k osvětlení velké plochy stadionů je nutné opět sáhnout buď po výbojkových svítidlech, nebo halogenových či LED diodových reflektorech.