Jak s milovaným mazlíčkem?

Bohužel nikdo z nás nebudete na tomto světě napořád. Pokud bychom se bavili o zvířatech, vždy je potřeba počítat s tím, že dané zvíře bude na světě okolo 10 let. Může to být méně a může to být klidně více, ale je potřeba počítat s tím, že jednou nastane den, kdy zjistíte, že dané zvíře odešlo a už se nikdy nevrátí.

Něco takového, jako je odchod milovaného mazlíčka může mnoho lidí nést velice těžce, protože se mohlo stát, že si k danému zvířeti vybudovali tak velké pouto, že tak velké pouto ani nemají k člověku, se kterým jsou již několik desítek let manželé.

Jsou dokonce lidé, kteří vyměnili svou drahou polovičku za psa v posteli. Věřte, že i takové případy jsou.

pes v lůžku

Jsou lidé, kteří něco takového nepochopí, protože by nikdy psa do postele nechtěli, ale věřte, že jsou i tací, kteří daleko rádi spí vedle svého psa než vedle své ženy nebo manžela. Bohužel až takhle daleko to může zajít.

Někteří lidé se jsou schopni právě na zvíře natolik zafixovat, že mohou skončit v blázinci, pokud se stane, že jejich zvíře umře.

Opravdu je potřeba počítat s tím, že právě zvířata jsou zde s námi okolo 10 let a i kdybychom byli nejraději, pokud by zde s námi byli mnohem déle, bohužel to není možné.

pes v posteli

Je určitě pěkné, že člověk chce ke zvířeti přistupovat co nejlépe, ale nemusí to zajít tak daleko, že budete mít dané zvíře raději, než vašeho partnera.

Například takový pes by měl mít třeba pelíšek u vaší postele, ale nikam jinam, než do pelíšku, by nesměl zavítat. Je dobré něco takového hlídat, protože jakmile se jednou stane, že něco takového vašemu psovi povolíte, již nikdy se nezbavíte toho, že by spal v pelíšku místo postele.

Lidé si spoustu věcí neuvědomují a rozhodně to dobré není. Opravdu nikdy to nesmí zajít příliš daleko, protože se dokonce i stalo, že se mnoho párů kvůli zvířecímu mazlíčkovi rozvedlo a to už je teprve něco.