Je pro vás byt drahý?


My lidé bydlíme ve většině případů slušně jedině díky tomu, že si koupíme nějaký vlastní byt. Nebo ti movitější dokonce i dům. Jistě, jsou tu i ti, jimž byl jejich byt přidělen ještě za minulého režimu nebo ti, kdo si ho pronajali později, ale to nemusí být vůbec ideální řešení, protože nájmy často i neúměrně rostou, a ne vždy mají obyvatelé nájemního bytu jistotu, že v něm budou moci žít tak dlouho, jak budou sami chtít. Takovou jistotu dávají jenom vlastní nemovitosti, jež svým majitelům patří klidně i neomezeně dlouho a platí se tu jenom skutečné náklady, které s bydlením zde souvisejí.

cizí peníze

Mnozí lidé chtějí mít pochopitelně své jisté. A tak si touží vysněné bydlení koupit. Prohlížejí třeba nabídky realitních kanceláří, čtou inzeráty, poptávají se po známých. Ale obvykle to nevyjde. Něco by se určitě sehnalo, splnilo by to klidně i všechna očekávání těch, kdo si chtějí takovou nemovitost koupit, jenže je tu kámen úrazu, jímž je cena. Nemovitosti jsou prostě drahé. A jsou obvykle nad finanční možnosti běžných lidí. A tak by se mohlo zdát, že někteří z nás budou podstatnou část života bydlet u rodičů nebo putovat od podnájmu k podnájmu, než si na to našetří. Pokud si na to vůbec našetří.

cizí peníze

Jistě, je možné si koupit svůj byt i s využitím hypotéky, jenže ani to mnoha lidem nevychází. Hypotéka je půjčka, a tak musí mít lidé na její splácení. A když si nevydělávají ani tolik, aby hradili splátky, neuspějí ani u hypoték. Které také mohou být nad jejich možnosti. Ale i pak se ještě jedno řešení dá najít. Nebankovní společnost totiž dává http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/schelinger-jiri/hudba-radost-dava-447005 možnost půjčit si i na družstevní byt. A protože jsou družstevní byty levnější než ty soukromé, je nutno si na ně také půjčit míň. A tím pádem dosáhnou na vytouženou hypotéku i lidé s nižšími příjmy. A tak je hypotéka na družstevní byt často jedinou možností, jak se k vlastnímu bydlení dostat. Takový byt sice není až tak docela vlastní, ale je vlastnímu bydlení hodně podobný. A plně uspokojí.