Dovolená za hubičku

Cestovní kanceláře za každou cenu chtějí zakrýt fakt, že prožít nezapomenutelnou dovolenou lze i bez jejich služeb. Nejenže ušetříte své tvrdě vydělané peníze, ale už samotné přípravy jsou zážitky, na které budete rádi vzpomínat. Naučit se všechny triky vyžaduje zkušenosti, které získáte po překonání strachu ze známého i neznámého.
 koukat do mapy
Letenky nejsou drahé
 
Pro některé je doba levných letenek s rostoucí cenou paliva ta tam. V Evropě se naštěstí začíná rozmáhat trh s nizkonákladovými aerolinkami, které nám umožňují snížit cenu letenek na minimum. Například za zpáteční letenku do Švédska zaplatíte pouze 500 Kč. V případě zaoceánských letů sledujte slevové portály, které velmi často nabízí letenky jak do USA, tak Asie i za 7000 Kč.
 
Nejdražší nemusí být vždy nejlepší
 
Předražených hotelů je na trhu tisíce, ale poskytnou vám takový luxus, za který si zaplatíte? Ve skutečnosti se ve většině případů jedná o přeplněná letoviska. Tu pravou krásu naleznete na turisticky neobjevených oblastech, takže to nejlepší, co můžete udělat, je, ptát se místních. Pokud chcete mít jistotu, že po příjezdu na místo budete mít kde složit hlavu, existují internetové portály, kde lidé nabízí prostory pro ubytování. Mnohdy se tak ocitnete v domě na pláži za cenu hotelového pokoje.
 světlo ve stanu
Zážitky vám nikdo nevezme
 
Relaxování na pláži je u mnohých nejoblíbenější aktivita na dovolené, ale kromě suvenýrů si z ní nepřivezete nic. Výlety na lodích, návštěvy muzeí a zábavné parky se mohou velice prodražit, ale existují možnosti, jak si užít dovolenou a zároveň neodjíždět s prázdnou peněženkou. V různých částech světa jsou vybraná muzea, galerie a památky zcela zdarma. Dále si můžete v mnoha velkých městech zakoupit cenově výhodné turistické karty, se kterými navšívite oblíbená kulturní místa. A pokud jste student, máte vyhráno. V evropských městech se studentskou kartou získáte slevu téměř na vše.