Co se zvířaty, když jedete na dovolenou?

Konečně se po roce dostane na dovolenou, ale najednou vám dochází, že váš mazlíček s vámi nebude moct cestovat? A jéje. Co teď? Existuje hned několik řešení, záleží však i na tom, jaké máte zvíře.

Pomoc rodiny, či známých

První co vás napadne, je pomoc rodiny, či známých. Pokud se jedná o akvarijní rybku, křečky, nebo morčátko, jistě najdete ve svém okolí někoho, kdo si jej bude moci vzít k sobě. V případě kočky a psa už je to horší. Spousta lidí totiž nemá prostor, či čas se o takové zvíře starat, nebo už doma nějaké mají, a obávají se, že by se nesnesli. V případě kočky obvykle stačí jednou denně přijít, napustit čistou vodu, podat krmení, a vyčistit záchod. Pejsci však obvykle vyžadují společnost, a také pravidelné procházky, což bude celkem oříšek. 

cyklista a pes

Psí a kočičí penziony

Existují místa, kterým se říká hotely pro psy, nebo pro kočky. Nejedná se o útulek, ale o místo, kam můžete za poplatek své zvíře na dobu dovolené odložit, a víte, že se vám tam o něj někdo postará. V případě koček pak obsahují i voliéry venkovní, u psů venčení. Předtím, než se pro takovéto místo rozhodnete, se však ujistěte, že je váš mazlíček schopný přijmout dlouhodobou péči cizí osoby. Rovněž je lepší takové místo navštívit, a také se na něj poptat lidí, kteří zde už zvíře ubytovali. Nechcete přeci, aby váš mazlíček skončil na týden zavřený v malé kleci a strádal.

kotě v košíku

Zvířecí chůvy

V dnešní době je už možné najmout si chůvu i pro mazlíčky, a to obvykle pomocí inzerátu na internetu, nebo skrze specializovanou společnost, která tyto služby nabízí. Některé chůvy pak hlídají u sebe doma, jiné se na dobu dovolené nastěhují k vám, kde se o zvíře starají v jeho přirozeném domácím prostředí. Samozřejmě se nejedná o levnou službu, a tak záleží na vás, zda si to můžete dovolit.

Dovolená se zvířetem

Pokud ještě nemáte zakoupen konkrétní pobyt, zkuste se podívat po takovém, který umožňuje i přítomnost domácích mazlíčků. Některé hotely a ubytovací zařízení skutečně umožňují vzít si s sebou mazlíčka, a tak se nemusíte strachovat, že pro něj neseženete hlídání.