Epilace nebo depilace?

Na začátku si vysvětlíme rozdíl mezi těmito dvěma slovy. Epilace je druh zbavování se chloupků, který je pouze zastřihne, oproti tomu depilace Vám chloupky vytrhne i s kořínky, a proto jsou její účinky mnohem déle trvající. Jaké tedy existují metody holení?
· Žiletkou – asi nejjednodušší a nejméně bolestivý způsob epilace. Bohužel vyžaduje péči téměř každé tři dny, a to je někdy opravdu otravné. Také se při manipulaci s žiletkou můžete snadno zranit a Vaše nohy pak vypadají snad hůř, než kdybyste je měla chlupaté.
· Holícím strojkem – Také téměř bezbolestná metoda, ale jen v případě, že mluvíme o epilačním strojku. Ten depilační už je tak trochu jiné kafe.
depilační vosk
· Depilačními páskami – Opravdu bolestivá metoda, která se vyplácí na malá místa jako je horní ret či podpaží. Na bolest se dá časem zvyknout, ale ze začátku to není opravdu nic příjemného.
· Epilační krémy – Funguje to tak, že si na kůži nanesete dostatečné množství krému nebo gelu a necháte ho alespoň dvě minuty působit. Poté ho smyjete vodou anebo seškrábete přiloženou škrabkou v balení. Pozor! Vždy před použitím vyzkoušejte, jestli nejste na daný přípravek alergická. Jak to uděláte? Nanesete malé množství na malou oblast kůže a počkáte alespoň dvě hodiny, jestli se nedostaví nějaký projev alergie. Výhodou této metody je určitě to, že to vůbec nebolí a ani se u toho neporaníte. Co je ovšem nevýhoda je její výdržnost. Chloupky začnou opět dorůstat už po dvou dnech…
zelená žiletka
· Cukrová pasta – Jedna z nejstarších metod v boji s nežádoucími chloupky. Oproti vosku se nanáší v proti směru růstu chloupků a strhává se ve směru. To znamená, že není tak bolestivá a dá se na ni dobře zvyknout. Na tuto metodu si můžete zajít do nejbližšího kosmetického salonu anebo si ji v klidu udělat i u Vás doma. Je totiž k dostání v téměř každé drogerii. K jejímu nanášení budete určitě potřebovat nějakou špachtli anebo nastříhané pruhy látky. Manipulace pak bude podstatně jednoduší, ale nebojte se, zvládne to i opravdový začátečník.
At‘ už si vyberete jakoukoliv z těchto možností, tak vždy dbejte na to, abyste po holení dodaly Vaší pokožce dostatečnou hydrataci v podobě krémů či rostlinných olejů.