Vyberte si tu pravou jógu pro Vás

V první řadě je třeba upozornit, že východní učitelé jógy trvají na tom, že ta pravá jóga je jen jedna a tu nazývají Hatha jóga. Právě tento typ se u nás stále cvičí nejčastěji a najdeme ji téměř ve všech fitcentrech. Ovšem my, západní civilizace, si vždy dokážeme najít nějaké „zlepšováky“, abychom oslovili co největší množství lidí. Proto vznikla mnohá vylepšení tohoto cvičení. U nás patří k nejoblíbenějším:
jóga asana
· Power jóga – je to cvičení v poněkud dynamičtějším duchu. Cvičební sestavy nemusí striktně navazovat jako u klasické jógy. Lektorka také může zvolit svižnější hudbu. Tento typ cvičení je určen k celkovému protažení a spalování kalorií.
· Bikram jóga – někdy také nazývána Hot jóga. Při tomto cvičení se pěkně zapotíte, a to nejen kvůli fyzické námaze, ale především proto, že vám bude pořádné teplo. Hlavním znakem tohoto cvičení je totiž teplota v místnosti, která je 42 stupňů. Říkáte si, že tohle není nic pro vás? Tak vás možná přesvědčím tím, že při této teplotě v kombinaci s námahou, z vás vaše špíčky doslova odplavou. Některé klientky uvádí, že po jedné lekci odchází i o 2 kilogramy lehčí. Jen je třeba ještě upozornit, že vytápění místnosti zřejmě něco stojí. Proto lekce Bikram jógy stojí v průměru jednou tolik, co lekce jiného jógového cvičení.
meditace u vody
· Dance jóga – ideální druh jógy pro milovníky tance. Takový mix jogínských sestav v rytmu hudby. Jogíni si sice z tohoto druhu jógy trhají vlasy na hlavě (tedy alespoň ti, kteří vlasy mají), ale proti gustu…však to znáte.
· Jóga pro těhotné – prakticky jediný cvičební kurz, který mohou navštěvovat budoucí maminky. Cviky jsou samozřejmě přizpůsobeny tak, aby nikterak neohrožovaly matku ani dítě. Díky józe se maminky v těhotenství cítí v lepší kondici a samozřejmě se tímto cvičením připravují na hladší průběh porodu.
A co vy? Už jste si vybrali tu pravou jógu pro vás?