V boji proti celulitidě

                Celulitida neboli pomerančová kůže, trápí téměř 90% všech žen. Není pravdou, že postihuje pouze ženy s nadváhou. Dělá hlavu i modelkám, dospívajícím dívkám, mužům a někdy i dětem.
čerstvé pomeranče
Proč vzniká
Celulitida může vznikat hned z několika důvodů:
·         Značný vliv májí špatné stravovací návyky, málo pohybu a stres. Následkem těchto faktorů je pomalý metabolismus a nádledná špatná funkce lymfatického systému neboli špatný tok lymfy.
·         Genetika – Je také možné, že náchylnost k celulitidě může být dána geneticky. Nechápejte to ale tak, že když má váš rodič celulitudu vy ji budete mít automaticky taky. Jedná se pouze o dědičnou  náchylnost ke vzniku.
orosená sklenička
·         Hromadění toxických látek v těle
·         Hormony – Kritickými obdobími jsou puberta, těhotenství a menopauza, kdy tělo prochází velkými hormonálními změnami a dochází tak k výkyvům estrogenu. Negativní roli hraje i užívání hormonální antikoncepce a léků.
·         Uspořádání podkožních buněk – Tento faktor je také důvodem, proč ženy trpí na celulitidu více. U žen se totiž tukové buňky lépe ukládají, zbytňují a následně jsou vytlačovány na povzch proti pokožce.
·         Kouření, nedostatečný přísun tekutin
ruce na zadku
Prevence
·         Zlepšení stravovacích návyků
·         Sport a dostatek pohybu – nemusíte hned začít sportovat jako  prvotřídní atlet a začít běhat maraton. Ze začátku stačí zařadit více procházek
·         Dostatek tekutin – Ideální je čistá voda nebo voda s citronem
·         Sauny, peeling – Zajišťují rozproudění krevního oběhu, což vede k zrychlení metabolismu a následnému zrychlení lymfatického toku
Jak se jí zbavit
·         Masírování pokožky, aby došlo k jejímu prokrvení. Ideální jsou krémy prohřívají, s obsahem kávy nebo zeleného čaje
·         Dostatek pohybu, skvělé je i plavání
·         Sprchování postiženého místa střídavě teplou a studenou vodou + silné proudy vody
·         Omezení nezdravých tuků a cukru
·         Lymfodrenáž