Lidé a práce

Všichni víme, že udržovat všelijaké dobré a přátelské vztahy se opravdu hodně vyplatí a měly by být dodržovány. A nejhorší ale, pokud špatné vztahy jsou v rodině anebo na pracovišti. Protože věřte nebo ne, ale na pracovišti a doma trávíme opravdu nejvíce času. A když jsou opravdu špatné vztahy na pracovišti, tak je to velice smutné. A taky se potom člověk vůbec netěší do svého zaměstnání. Abych pravdu řekla, tak já jsem něco podobného zažila. Zažila jsem šikanu na pracovišti a musím říct, že takové vztahy na pracovišti už bych nikdy nechtěla opravdu zažít. A je to velice smutné.

Pohoda a klid jsou pěkné.

A mě z toho bylo těžko a nechodila jsem do práce vždycky s oblibou. Ale řeknu vám, že dříve jsem se do práce velice hodně těšila. Pracovala v bance za pokladnou. Řekla jsem si, že to byla moje vysněná práce, kam jsem se těšila. A v prvním měsíci jsem tam chodila opravdu s oblibou a taky s úsměvem. Jenomže později jsem se dozvěděla, že jsem tohle pracovní místo dostala místo jedné ženy, která o něj taky usilovala. Nejhorší na tom bylo, že právě ta žena byla nejlepší kamarádka mých kolegyň. Takže bylo jasné, že mě teď kolegyně nebudou mít rády. A samozřejmě, že to tak byla pravda.

Lidé se musí respektovat.

A byla jsem opravdu z toho nešťastná, že mě kolegyně dělaly opravdu naschvály. A brala jsem to jako takovou zradu a takové špatné chování na pracovišti a vztahy se opravdu nehodí. Byla jsem z toho taky nešťastná a zklamaná, že ženy se chovají takhle jako malé děti. Myslím ty, že už i správné vychování by mělo být v práci na prvním místě. A opravdu dobré vztahy a taky vychování a přátelé a skvělí kolegové jsou velice důležití. A pokud taky máte špatné vztahy v rodině, tak je to velice smutné a chtělo by to taky třeba vyhledat někdy odbornou pomoc. Protože když máte špatné vztahy v rodině, tak je to velice smutné na psychiku. A zažili jste taky nějakou šikanu nebo špatné vztahy na pracovišti nebo doma? věřte mi, že to není vůbec pěkné, ani zdravé.