Zdroj bílkovin

Bílkoviny neboli proteiny jsou velmi důležitou součástí našeho těla. Jen je tak k trochu problém, že z běžné potravy se jich moc nezíská a navíc to trvá skutečně dlouho, než se dostanou na místa, kde jsou potřeba. Daleko rychlejší je tak trochu tělu pomoci a nějaký ten protein mu zkrátka přisunout v lehce stravitelné formě. Potom získá to, co potřebuje prakticky ihned a bez velké námahy. Není to tak dlouho, co se propagovalo, že bílkoviny lze získat pouze ze živočišné stravy, tudíž z masa nebo živočišných výrobků. Možná zůstali mnozí vegetariáni smutní, což bylo ovšem zcela zbytečné. Tohle je totiž jeden z mýtů, který se dostává do podvědomí lidí a je třeba ho tak trochu upravit a uvést na pravou míru. Řada semínek, ořechů, klíčků, v čele s luštěninami jsou kvalitním zdrojem rostlinných proteinů.protein může být i čokoládový

Proteiny na rostlinné bázi

Rostlinné bílkoviny jsou skvělým doplňkem nejen pro sportovce a především jsou velmi dobře stravitelné. Nabízí se v několika možných provedeních a dají se zakoupit i v prášku. Příprava je velmi jednoduchá, jelikož se určité množství dá rozmíchat ve vodě nebo mléku, to záleží na tom, co kdo bude preferovat. Aby se nápoj podařil a byl hladký, bez hrudek, potom je ideální si pořídit šejkr na protein Naklíčeno,za jehož pomoci krásně připravíme chutný a především hladký nápoj.
Vyzkoušet tak lze novinky na rostlinné bázi:

  • Hrachový protein – zvýší růst svalové hmoty a přirozeně se zaslouží o podporu v hubnutí.
  • Konopný protein – je vyrobený z technického konopí, které neobsahuje psychoaktivní látku THC a jeho užívání nijak neohrozí žádného jedince.
  • Mungový protein – luštěniny jsou velmi bohaté na bílkoviny a to platí i v tomto proteinovém prášku.

pšenice prášek
Je třeba vždy pamatovat, že ačkoliv jsou rostlinné proteiny přínosné pro tělo a obnovu či podporu organismu, v žádném případě nejsou náhradou za plnohodnotnou stravu. Tyto proteiny se nemusí pouze konzumovat jako nápoj, ale také je lze přidat do salátů, smoothie nebo polévek, případně dezertů.