Využití fotovoltaiky v nemovitosti


Fotovoltaika nám zajistí velkou úsporu elektrické energie v dlouhodobém časovém úseku. I přes vyšší pořizovací cenu se můžeme dočkat brzké návratnosti.

Využití fotovoltaiky v nemovitosti

Obnovitelný zdroj

Elektřinu používá každý z nás velmi často, a proto je potřeba ji odněkud brát. Většina lidí má přípojku na veřejnou síť, kdy jde proud až z elektrárny. To je nejčastější řešení kvůli tomu, že po napojení na síť máme přístup k elektrickému proudu bez omezení. Samozřejmě za to musíme patřičně platit každý měsíc jistou částku, která se řídí podle spotřeby. Ovšem to není jediná možnost, protože třeba na střeše své nemovitosti můžeme mít fotovoltaické panely, které využívají obnovitelného zdroje v podobě slunečního světla.

solární panely

Tento zdroj bude ještě hodně dlouho nevyčerpatelný, a proto jej bude stále dostatek. Náklady na pořízení se snižují a účinnost zvyšuje, takže skutečně tato technologie má budoucnost. Systém se dá kombinovat dále třeba s tepelným čerpadlem, čímž se ještě více sníží náklady na bydlení. Ušetřit se rozhodně hodí, protože tyto peníze můžeme investovat zase do něčeho užitečného.

Uchování energie

Při uvažování nad tímto zdrojem elektřiny je dobré si pozvat profesionála, který vše spočítá a nemovitost si prohlédne, aby vyhodnotil, jestli se fotovoltaické panely vyplatí. Pokud bude slunečních paprsků dostatek, tak samozřejmě si můžete specializovanou společností nechat udělat kompletní projekt i s realizací, aby vše klapalo. Jak to chodí s energií, kterou přes sluneční den nevyužijeme?

nabíjení baterie

K tomu abychom ji mohli využít jindy, třeba když nebude svítit slunce, tak nám poslouží baterie pro solární systémy Elektrocentraly. Ty se nabijí a my z nich můžeme čerpat energii třeba až v noci, kdy nesvítí slunce a panely nevyrábí žádnou elektřinu. Takto fotovoltaiku skutečně využijeme mnohem více, takže návratnost se může o hodně zkrátit. Baterií je široký výběr, kdy se liší například velikostí. Čím větší má baterie kapacitu, tak tím bývá zpravidla větší, kdy se zase musí promyslet a spočítat, jaká baterie se Vám nejvíce do nemovitosti vyplatí.