Vhodný oděv

Někteří si s ním hlavu nedělají, druzí zase naopak nedají dopustit na volbu oděvu. Je velmi důležité si uvědomovat, v jakých společenských kruzích se pohybujete, a podle toho zvolit i vaši róbu.
barevné košile
Většina z vás si velmi dobře uvědomuje situaci na hotelech třeba v letních měsících a v jižních oblastech Evropy či severu Afriky, popřípadě Asie. Destinace jsou oblíbené nejen českými turisty, tímto tvrzením nechci být zaujatá právě na náš národ. Najdeme spousty cizinců, kterým se nezdá divné navštívit recepci nebo restaurační zařízení, i přes to, že jsou všude po zdech rozvěšené informační cedule o vhodném dress code.
Teď tu píšu o hotelech v letoviscích, jelikož si nemyslím, že lidé, kteří navštěvují hotely za účelem pracovní cesty, volí tyto řetězce. Často si vybírají zařízení, pokud možno nejblíže centru nebo obecně oblasti, ve které se budou nejvíce pohybovat. Takto eticky vzdělaní lidé samozřejmě ví, že si nebudou na pracovní setkání nazouvat žabky, ale zvolí vhodné polobotky, dámy nejčastěji střevíčky, popřípadě baleríny.
Ovšem vraťme se k těm hotelům u pláže využívaných hlavně v létě. Nikdo neudělá chybu, pokud si s sebou přibalí nějakou halenku či košili, k tomu kalhoty delší než pod kolena – toto opravdu některé hotely vyžadují, zejména ty v arabských zemích, kde jsou místní velmi ovlivnění jejich vírou a evropské standardy jsou pro ně cizí a nevhodné. Většina těchto národů bere večeři za významnou událost a potrpí si na dress code.
oděv do společnosti
Na druhou stranu se mentalita jižanských národů naklání směrem k té naší, středoevropské. Pokud byste nepřišli v mokrých plavkách nebo promočených šatech, nebudou si vás nijak zvláště všímat. Nicméně pokud plánujete návštěvu zejména nějaké významné náboženské pamětihodnosti, měli byste mít na paměti, že alespoň kolena a ramena zakryta být mají, dovnitř byste se v nevyhovujícím nedostali.
Po shrnutí dojdeme k závěru, že jsou stanovena stále fixní pravidla, ale ta se stávají příznivější pro návštěvníky, přičemž jsou dodrženy základní pravidla.