Proč mají malé děti rády hračky se zvukem

Asi každý rodič chce, aby jeho dítě bylo šťastné a spokojené. A není pochyb o tom, že k tomu mimo jiné patří také hračky. Těch najdeme mnoho různých druhů pro všechny věkové kategorie. Není pochyb, že jsou jedním z nejprodávanějších artiklů, zvláště v době před Vánoci.

Je jasné, že výrobci i prodejci jsou si toho vědomi. I proto je nabídka tak široká. Zkrátka jen kapitalizují na tom, že rodiče by pro své dítě udělali prakticky cokoliv, a jen málokterý z nich má to srdce odmítnout, když jeho potomek touží po nějaké konkrétní věci. Jistě, nemusí ji kupovat hned, mohou počkat na příležitost, jako jsou Vánoce či narozeniny, avšak dříve či později ji pravděpodobně stejně koupí. K tomuto účelu jsou koneckonců cíleny i reklamy.

domecek2

Avšak ačkoliv se výrobci snaží propagovat svůj výrobek, některé typy jsou zkrátka mezi dětmi oblíbenější, než jiné. To platí zejména u těch nejmenší. Zde preferují hračky se zvukem Kojenecké oblečení a měnícími se barvami. To je samozřejmě poněkud otravné pro rodiče či vlastně kohokoliv dospělého, kdo je přítomen, avšak děti je evidentně milují. Proč?

Odpověď je jednoduchá: líbí se jim, že ona věc něco dělá, a to něco je i pěkné a výrazné. Navíc to mohou ovládat, například stisknutím tlačítka vypínání.

Někdy máme také hračky, které mají na výběr několik různých zvuků, mezi kterými mohou děti libovolně přepínat. Z toho bývají nadšené, neboť jim to dává mnohem větší kontrolu. A kontrola je něco, co v tomto věku ještě příliš nemají.

drhracka2

Přeci jen, záleží na jejich rodičích, kdy půjdou spát, kdy si budou hrát, kdy půjdou ven, co budou mít na sobě za oblečení, a tak dále. Navíc ani jejich tělo je ještě pořádně neposlouchá a občas si dělá, co chce. Je tedy pro ně osvěžující mít nad něčím plnou kontrolu. Dodává jim to sebevědomí a pomáhá jim to učit se zodpovědnosti. A to je rozhodně dobrá věc.

Proto bychom měli svým dětem naslouchat. Věřte, že v tomto věku je jejich instinkty ještě neklamou.