Starý vs nový mobil

Vzpomínám si, jak za mnou přiběhl celý ubrečený bratr a řekl mi, že mu někdo ukradl mobilní telefon. Mně se tomu vůbec nechtělo věřit. V dnešní době, aby někdo kradl mobilní telefon? V dnešní době je přeci všechno šifrované a také hlídané a v každém novějším v mobilním telefonu už je přeci GPS anebo nějaké vyhledávací zařízení. Navíc si myslím, že ten zloděj by se asi moc nepomohl. Bratr měl totiž už čtyři roky starý mobilní telefon a kosmeticky taky na tom nebyl moc dobře. Znamená to, že jeho estetika už nebyla to, co bývalo, takže jsem si řekla, že ho spíš bratr někde zapomněl, někde mu vypadl z kapsy, než aby mu někdo kradl jeho starý mobilní telefon. Myslím si, že ten jeho mobilní telefon sotva fungoval. Podle mého názoru byl bratrův mobilní telefon na pokraji sil. Myslím si, že ho bratr prostě někde zapomněl.

Já mám ráda novější mobily.

V té době bylo bratrovi devatenáct let. On byl takový hodně citlivý, a proto taky brečel u všeho, co bylo takové roztomilé nebo něžné anebo když něco ztratil. A protože on chudák bratr ztratil už během roku čtyři mobilní telefony, vůbec nevím, jak to dělá. Proto je ale opravdu prima, že si kupuje už použité mobilní telefony někde v bazaru anebo od přátel.

Bratr má i staré mobily.

Sice ty mobilní telefony taky jsou drahé, ale nejsou zase tak moc drahé, jako kdyby je bratr musel kupovat někde v novém obchodě. Nakonec to všechno dopadlo tak, že bratrův mobilní telefon se našel. A byl v hospodě pod stolem. Takže bratr se zastyděl, protože jsme zjistili, že se určitě zase někde opil a nechal mobilní telefon v hospodě nebo v restauraci. Bratr slíbil, že se v alkoholu zmírnit a že mobilní telefon nebude nechávat na židli nebo na stole, ale že si poctivě bude vždycky mobilní telefon dávat do kapsy u džínů anebo u bundy. Hlavně tak, a vy už mobilní telefon někde neztratil a nikde ho nenechal.