Jak prodloužit životnost mobilního telefonu?

Ochrana displeje

Jako první si pořiďte kvalitní ochranu displeje. Plastová fólie chrání displej pouze před poškrábáním, proto vsaďte raději na tvrzené sklo. Je to sice dražší varianta, ale v porovnání s koupí nového telefonu se to jistě vyplatí. Nebudete se muset bát, že vám telefon vypadne z kapsy a vy ho ze země seberete už bohužel nepoužitelný.

mobil

Není pouzdro jako pouzdro

Většina uživatelů mobilních telefonů si kryt vybírá především podle vzhledu. Ale chcete-li prodloužit životnost přístroje, koukejte i na funkčnost. Na co se zaměřit: kryt by měl přesahovat rohy displeje, musí vystupovat nad fotoaparát a jestliže nemáte tvrzené sklo, vybírejte pouzdro s krytím obrazovky. 

Tip: během nabíjení, při vysokých teplotách a při focení pouzdro sundávejte.

Očista do čista

Stejně jako udržujete svůj byt v čistotě a průběžně třídíte nepotřebné věci, tak to samé udělejte i se svým mobilním telefonem. Jednou za čas vymažte všechny aplikace a soubory, které nepoužíváte. Potřebné věci, které nemusíte mít nutně v telefonu, uložte na Cloud a zároveň vypněte všechno, co v danou chvíli nepoužíváte. Může jít o Bluetooth či wi-fi. Přemíra aplikací a souborů telefon zbytečně zpomaluje. 

Tip: zapněte režim úsporné baterie, to zajistí její větší výdrž a zakáže i nepotřebné procesy na pozadí.

telefon

Pravidelně aktualizujte

Možná je to pro vás otravná záležitost, ale pravidelná aktualizace je pro telefon opravdu důležitá. Dokáže odstranit případné chyby v softwaru, ochránit přístroj před viry a optimalizovat funkce. 

Pečujte o baterii

Dříve se tvrdilo, že telefon se má nabíjet až po úplném vybití. To dnes už neplatí. Telefon nechávejte nabitý v rozmezí 20 – 80%. Baterii nesvědčí ani přílišné teplo a zima. Ideální teplota je 15 – 30 stupňů. Jdete-li v zimě ven, schovejte si telefon do kapsy a v létě ho nedávejte na přímé slunce.