Připravte se na vánoce

            Česká hospodyňka je prostě unikát. Ačkoli jsme to v dětství nesnášely, říkaly jsme si, že to tak rozhodně dělat nebudeme, jsme leckdy mnohem horší. V českých domácnostech to před vánocemi vypadá, jakoby se celý rok neuklízelo a vše se musí dohnat v adventu. Za mě nejhorší činnost byla umývání skla ze skleníků a když to mamka dohnala do krajnosti, tak komplet celé kuchyně.
žena s rukavicemi

            Na rovinu si řekněme, že přece nejsme žádná čuňata, uklízíme pravidelně, tudíž není zapotřebí dělat speciální úklid koupelny atd. Za stav svých pokojíků odpovídají děti, tam vykonejte pouze dohled, případně u menších ratolestí můžete přiložit ruku k dílu.
            Dejte si nohy na stůl a řekněte si, že to chce klid. Vánoce jsou přece svátky klidu a pohody a ne uklizených domácností. Pokud vám to ale nedá, začněte už s předstihem.  Řekněte si, že každý týden uděláte jednu věc, což je reálné. Zaměřte se jen na to důležité a zapojte všechny členy domácnosti.
Okna jsou výkladní skříní. Sousedka se provokativně určitě už zmínila, že má omyto. Těmi začněte. Prozatím není až tak velké chladno a s pomocí ostatních vám to půjde od ruky. Kolikrát postačí pouze vyprat záclony a závěsy a nějaký ten šmouh se přehlédne.
Koberce a sedačka: vypůjčte si profesionální čistící vysavač. Finančně vás to nezruinuje a s vaším kobercem a sedačkou to udělá divy. Budete překvapeni nad novým odstínem.
Skříně: jelikož jsem praktik, doporučuji zavřít. Nikomu není nic do toho, jak máte srovnané oblečení a podobné věci. Utřete ale prach na nich, Pokud je máte z masivu, přejeďte je olejovým přípravkem, určeným na dřevo. Budou se krásně lesknout.
Výzdoba by měla být se začátkem adventu hotová. Letos přichází začátek adventu na 1. prosince. Některé věci máte již z předešlých let. Stačí je zkontrolovat, případně trochu obměnit. Letos je hitem bílá barva v závěsu je fialová.
hrnek s miskou

Cukrovímůžete péci v průběhu. Není zapotřebí mít třicet druhů a v lednu to dávat do mrazáku. Zde vám mohou pomoci děti, většinou je to i baví, vy ale budete asi trochu na nervy, když jim to půjde pomaleji a neustále budou ochutnávat. Buďte v klidu, patří to k vánocům a navíc vůně, která prosytím dům, udělá také svoji práci a navodí atmosféru.