Zjednodušte si údržbu bazénu

Těšíte se, až si dáte první ranní tempa v bazénu, než vyrazíte do pracovního procesu? To bude jiné rozcvičení těla, než ranní sprcha v koupelně v zimním období, viďte?
Na druhou stranu Vás ale čeká pravidelná údržba bazénu i bazénové vody. To už tak báječné není. Ale vše příjemné je vykoupeno i tím méně příjemným. Tak je to se vším.
Jenže, ruku na srdce, když máte vše potřebné pro údržbu, pak http://www.fithall.cz/rest/magazin/18378-01-Cviceni-a-trendy/11120-hyzde_anat.html to zase tak velká starost asi nebude, že ano?pool8
Z údržby bazénu se nekácejte!
Jen tak pro formu. Zopakujte si, jak a co musíte pravidelně dělat, abyste neměli znečištěnou a závadnou bazénovou vodu. Jak a co musíte udělat, aby Váš bazén zářil čistotou?
1. Rozhodně musíte po zazimování provést řádné čištění stěn a dna bazénu, než pustíte první proud vody. A to tak, že velmi pečlivě.
2. Zkontrolujte si funkčnost filtračního zařízení hned po napuštění bazénu.
3. Zjistěte testováním pH vody a množství chloru v ní.

A poté už jen ta pravidelné činnosti během sezóny:
· pravidelné měření pH vody,
· dezinfekce vody, aby se nevyskytovaly řasy a různé mikroorganismy,
· odstraňování nečistot ze dna bazénu, ale také z hladiny vody,
· a samozřejmě pravidelné odstraňování nečistot i ze stěn bazénu a jeho dna.
Co to ale vidíme?
Tedy spíš nevidíme.
Nechybí Vám teleskopická tyč https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce
Vy ji nepoužíváte? Jak potom čistíte vodu, stěny bazénu, když teleskopickou tyč nemáte?
To stojíte v bazénu a s kartáčem v ruce drhnete stěny? To se přitom i potápíte, abyste dosáhl všude? Že je to v rámci pohybu a posilování svalstva? Tak to se nám ta hlava ukroutí nad tím, jak nevěřícně se divíme.
A co mechanické nečistoty, jako je listí, nebo větévky spadlé ze stromů a odváté větrem? To je honíte po hladině při běhu ve vodě? To si ale už z nás děláte legraci, viďte?
Víte, že s teleskopickou tyčí dosáhnete daleko efektivnějších výsledků v čištění? Ušetříte totiž čas a námahu. Posilovat si můžete cíleným plaváním a potápěním. Takhle vypadá Vaše čištění, jako boj s větrnými mlýny.
Zamyslete se!pool5