Ženám vstup povolen


Emancipace výrazně pokročila během posledních několik desetiletí. To, co dříve ženy dělat nemohly nebo nesměly, tomu se dnes běžně věnují a nikomu to nepřijde nijak zvláštní ani neobvyklé. Stejně tak ale povinnosti mužů přesáhly jejich chlapský svět a spousta se věnuje, především doma, pracem, které v dávných dobách příslušely pouze a jen matkám a manželkám.

tři ženy s šampusem

Do čeho všeho se ženy neváhají vrhnout

Dnešní doba je plně v moci počítačů a internetu. A tak do světa techniky pomalu a jistě začalo vstupovat i něžné pohlaví, IT specialistky tedy nejsou ničím výjimečným. Co tedy láká na práci převážně v mužském světě? Možná právě jejich přítomnost, s muži se leckdy daleko lépe spolupracuje i kamarádí. Konkrétně v této oblasti stále síly vyrovnány nejsou, více jak osmdesát procent mužů se věnuje technickým oborům.
dvě ženy u pc

Šašci v ženské sukni

Kdo vás první napadne jako komik? Určitě muž, ať budete přemýšlet, jak chcete, ženské jméno vám jen stěží vytane na mysli. Těžko říci, čím je to dáno, možná tím, že jen málokterá žena si sama ze sebe dokáže dělat legraci, udělat ze sebe maškaru a ošklivku. I když mezi českými herečkami opravu dobré komičky se vším všudy, co k tomuto řemeslu patří, určitě najdeme. Naštěstí mladá generace je odvážná a nebojí se výzev a tak na jevištích stále častěji můžeme potkat komičku.

Sport

Fotbalové nebo hokejové týmy složené pouze z dam už nejsou žádnou výjimkou, stejně tak se setkáme s něžným pohlavím v ringu nebo při zápasech. A proč vlastně ne, vždyť i muži se věnují tanci, krasobruslení, jsou cvičiteli zumby nebo jógy.

Domácnost

Rozdíly v rolích čistě mužských a čistě ženských v domácnosti se začaly pomalu stírat a dnes už není tatínek na mateřské dovolené žádnou zvláštností. Stejně tak je tomu i v případě domácích prací, i když nádobí za nás myjí myčky, prádlo suší sušičky a robotické vysavače zastanou část úklidu.