Proč je za betonové ploty cena tak vysoká?

Každý majitel pozemku ví, jak užitečné je jeho oplocení. Hlavním úkolem je zde samozřejmě zabránit vniknutí nezvaných návštěvníků, ať už těch, kteří by nám chtěli škodit, nebo těch, kteří jen prochází a zkracují si přes náš pozemek cestu. A to ani není řeč o tom, že zabrání domácím zvířatům a malým dětem dostat se ven a způsobit potíže.

Samozřejmě je otázka, jaký typ plotu zvolit. Máme hned několik možností. Tou asi nejpoužívanější je klasické pletivo. Je totiž zdaleka nejlevnější, a jeho montáž nejsnadnější. Navíc nám umožňuje plný výhled ven.

betonp3

Na druhou stranu je pravda, že případní zloději nebudou mít s jeho překonáním takový problém. Navíc stejně jako můžeme my vidět ven, mohou kolemjdoucí vidět dovnitř. A to nám nemusí být vždy po chuti, zvláště pokud se jedná o pozemek u frekventované cesty.

Jinou, často využívanou možností je dřevo. I to je relativně levné a snadno se s ním pracuje. Je také těžší jej rozbít. Navíc má tu výhodu, že si můžete zvolit, jakou vzdálenost mezi plaňkami chcete, a tedy i jak velký průhled na váš pozemek bude.

V neposlední řadě je tu beton. Ten je ze všech nejdražší. Je však třeba říci, že za betonové ploty cena Montáž MPC odpovídá tomu, co dostaneme. Přeci jen, poskytuje nejlepší ochranu. Navíc díky jeho tvárnosti můžeme mít prakticky jakýkoliv tvar, který si vybereme.

betonp1

Přesto se lidé někdy ptají, zda není požadovaná částka příliš vysoká. Abychom na tuto otázku mohli odpovědět, je potřeba se nejprve podívat, co vše je v ní zahrnuto.

Tou hlavní položkou je samozřejmě materiál. To samo o sobě není levná záležitost, zvláště pokud je váš pozemek poněkud větší. K tomu navíc musíme připočítat i jeho dopravu. A i když si jej přivezete sami, stejně budete muset platit za pohonné hmoty. Také je nutné uvažovat amortizaci automobilu. Následně je tu samotná montáž. Ani tak není zrovna nejsnadnější, a cena tomu plně odpovídá.

Proto je třeba říci, že za to, co dostaneme, je požadovaná částka skutečně přiměřená.