Krejčovské nastavitelné panny jsou součástí výroby oblečení

Zhruba koncem 19.století nastala poměrně velká změna v módním průmyslu. Přibližně v této době vznikla skvělá pomůcka pro švadleny, krejčí, módní návrháře, ale i jen pro ty, kteří měli šití jako pouhý koníček. Panna, na které se vše podstatné zkoušelo a stala se tak nedílnou součástí velkovýroby v následujícím století. Nejedná se o mladou dívku, ale o pouhou figurínu, která skutečně byla velkým pomocníkem. Problém byl ovšem ten, že existovala pouze v jedné velikosti, a tak se muselo udělat vícero druhů vzorků a forem figurín, aby se utvořila konfekční velikost. Samozřejmě rostoucí nároky nejen na modely, ale i na samotnou tvorbu byly tak veliké, že figuríny procházely postupně vývojem a nyní je s nimi daleko snadnější manipulace. Hlavní zásluhou je možnost nastavení do konfekční velikosti, dle potřeby.
staré krejčovství.jpg

Kvalitní a praktický výrobek

Figuríny se vyrábí podle nejvyšších evropských standardů. Základ je z kvalitního plastu, poté jsou oblečeny do tenké molitanové výztuže a jejich vnější část je potažená elastickou textilií. Krejčovská panna nastavitelná má k dispozici vstupní kolečka, kterými se reguluje velikost. Jednoduchým pootočením budou kolečka v určitých partiích změněna a tím nastaveny velikosti podle potřeby. Molitanová výztuž umožňuje zapíchnutí krátkých špendlíků, uchycení nástřihů, látky a dekorace. Švadleny tak mohou velmi přehledně upravovat modely na figuríně. Ta jim umožňuje vidět nedostatky stejně tak, jakoby tam stál přímo zákazník.
oblečené figuríny.jpg
Jak rozdělujeme figuríny?
podle typu – k aranžování, krejčovské a klasické
podle druhu – dětské, dámské a pánské
podle velikosti – díky nastavitelnosti není nutné nakupovat velké množství figurín
Krejčovské panny pro návrhářské dílny, ale i pro běžnou domácnost, jsou v nabídce v několika provedeních a variantách. Vybrat si tak mohou jak profesionálové, tak domácí švadlenky. Praktický doplněk je značkovač délky oděvů. Rychlé a jednoduché značení pomocí práškové křídy uvítá každý, kde se věnuje šití. Po stlačení vzduchového balonku se vytvoří krásná linka a nic nebrání rychlému založení oděvu.