Ukrajina – zatím nedoceněná turistická destinace

Začátek putování Ukrajinou

Pro všechny cestovatele, kteří se rozhodli navštívit Ukrajinu, cesta začíná v Kyjevě, kam se dá dostat pohodlně letecky a letenka praha kyjev se dá pořídit velice levně.

V Kyjevě začíná cesta na jednom ze dvou letišť, s velkou pravděpodobností se dostanete na letiště Boryspil, které se nachází přibližně 37 km od centra Kyjeva. V areálu jsou dva terminály a otevřeno je nonstop. Pokud zde chcete přespat, není to problém.

letadlo2

Ať už dorazíte přímým letem z Prahy nebo z Vídně, určitě si najděte pár dnů a zdržte se ve zdejším kraji. Kyjev je zajímavé a pro turisty velice pohostinné město, které má co nabídnout.

Počasí

Počasí je zde mírně kontinentální. Sníh zde najdete asi 90 dní v roce. I v zimě může přijít nečekané oteplení, kdy sněhová pokrývka během krátké doby zmizí. A můžete čekat i mráz a teploty –20 °C. Jaro je velmi krátké, pokud ho chcete zažít, musíte to stihnout od půli března do půli května. Někdy zde už koncem dubna vyleze teplota nad 30°C. V létě často a vydatně prší a občas to vydrží i celé září. Říjen a listopad můžou být příjemné měsíce s teplotou kolem 20 °C, ale jsou roky, kdy už v říjnu přichází první sněhové vločky.

Co nabízí město

Pokud se vám počasí nevydaří, nemusí to ještě znamenat, že si pobyt neužijete. Město nabízí mnoho nádherných, pro nás nezvyklých pravoslavných chrámu a kostelů. Jsou zde i krásné parky a lidé se k vám budou chovat příjemně. Domluvíte se nejsnadněji ukrajinsky a rusky, ale pro zkušené cestovatele není problém vysvětlit své potřeby i bez jazykových znalostí.

Kuchyně je výborná a pokud si zajdete trochu z centra do odlehlejších částí města, ceny budou za stejnou kvalitu o poznání nižší.

kyjev

Noční život

Ani večer se nebudete nudit. Místní obyvatelé se rádi baví, a tak je zde široký výběr barů a nočních klubů, kde si určitě vyberete to pravé místo pro vás.

Výlety do okolí

Využijte příležitost vidět na vlastní oči místo největší jaderné katastrofy, která měla dopad až na území České republiky. Navštivte Černobyl a přilehlé město duchů Pripjati. Ještě dnes je toto místo němým svědkem tragického osudu tisíců lidí, kteří doplatili na nezodpovědný přístup vládnoucí politické strany, která se snažila katastrofu utajit a její následky zlehčit.