Kurýrní služby

PPL
Tato přepravní společnost je asi nejvíce využívaná, nejen cenou, ale i spolehlivostí. Rozváží nejen pro firmy, ale i soukromým osobám. Málo kdy se stane, že zboží nedoručí a to i v nejvytíženějším období vánoc. Samozřejmě vše záleží na určitém řidiči, někteří nejsou bohužel až tak spolehlivý. Tato firma disponuje i takzvaným Parcelshop, kde si zákazník může své zboží vyzvednout, když se nechce vázat určitým časem dovozu.
CENÍK
PPL Parcel CZ Business – od 115 Kč – 290 Kč
PPL Parcel CZ Priváte – od 151 Kč – 367 Kč
PPL Dopolední balík – od 186 Kč – 401 Kč
Balík, doprava zboží
 
GLS
Tato firma je na trhu od konce roku 1999, není tak často využívaná jako jiné kurýrní služby, je to hlavně tím, že není tak často využívaná e-shopama, nebo kamennýma prodejnami. Tato přepravka funguje po spoustě zemí EU i mimo.
CENÍK
Od 79 Kč – 189 Kč ceny se odvíjí od velikosti balíku. Pokud je balíček na dobírku, ještě se účtuje 40 Kč.
 
DHL
DHL Express doručuje, nejvíce mezinárodních zásilek, ale samozřejmě i tuzemských, tato přepravní služba je též hodně využívaná. Mají i spousty doplňkových služeb, jako na příklad nestandardní doručení. Ceník bohužel není k dispozici.
 
DPD
Tato firma je na trhu již 25 let, společnost převzala balíkové společnosti Geis Parcel v Česku i na Slovensku od 14. 1. 2020 člen skupiny DPD grup. „V loňském roce jsme oslavili 25 úspěšných let na českém trhu a tato transakce pro nás znamená důležitý milník našeho dosavadního působení. Do roku 2020 tak vstupujeme výrazně silnější, ale se stejným cílem – poskytovat ty nejkvalitnější služby na českém trhu,” říká Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel DPD CZ.
Touto transakcí se otevřelo i mnohem více výdejních míst.
 Zásilková služba, kurýr
Česká pošta
Česká pošta je nejdéle úřadující, přepravní služba v ČR. Mají největší spektrum služeb, od podání různých zásilek až po přepravu balíků, který je rozdělený na Balík na poštu, kde je cena nižší anebo Balík do ruky, kde je cena zase vyšší. Ceník se liší u jednotlivé služby.
Která je koho oblíbená to už nechám na úvaze všech.